קבוצת אפריל - היבואנית הרשמית של הקליפס המקורי - משלוח תוך 8 ימי עסקים

האם נחירות גנטיות?

האם נחירות גנטיות?
לשאלה זו אין תשובה מוחלטת. התשובה היא "כן ולא". יש קשר גנטי, אך לא גורם ישיר.מחקרים רבים מצאו כי הגעה ממשפחת נוחרים מגדילה את הסיכוי לנחירות פי 3. הסיבה לכך נובעת ממספר מאפיינים תורשתיים.יש גם מחקר שצביע כי סיכון גבוה יותר לדום נשימה חסימתי בשינה הינו תורשתי. 

 

אילו תכונות מורשות יכולות לגרום לך לנחור?

מבנה פנים

נטייה לנחירות יכולה לנבוע מתכונות מבניות מסוימות בפנים ובדרכי הנשימה.מאפיינים גופניים כמו צבע העיניים, הגובה וגוון העור שלך עוברים בירושה מההורים שלך. הדבר נכון גם לגבי התכונות שיכולות לגרום לך לנחור.הגורמים האנטומיים לנחירות הם:·       נחיריים קטנים·       סנטר שקוע·       לסת קטנה·       דרכי אוויר צרות·       לשון גדולה·       חיך רך גדולכל הגורמים הללו מצמצמים את גודל דרכי הנשימה שלכם ומשבשים את זרימת האוויר ולכן מביאים לסבירות גבוהה יותר לנחירות. אם ניתן לייחס את הנחירות שלך לתכונה אנטומית, בדרך כלל ניתן לסייע באמצעות אחד מהמוצרים נגד נחירות. במקרים חריגים, ניתוח יכול להוות פיתרון.

 

 

משקל
השמנת יתר היא גורם סיכון מרכזי בנחירות ודום נשימה חסימתי בשינה.בעיקרון, ככל שאתה כבד יותר, כך סביר יותר שתנחר.פחות ברור עד כמה האשמה בגנים שלך. במקרים מסוימים, כן אך זה נושא לוויכוח רב בשאלה האם זו תוצאה של תורשה או הרגלי אכילה/חיים.התשובה הסבירה היא, שוב, כנראה אי שם באמצע ...גורמים פיזיולוגיים המכתיבים משקל אכן יכולים לעבור בירושה גנטית. התיאבון מוסדר על ידי מערכת הורמונים ובסופו של דבר על ידי שורה של גנים שבבסיסם.מצד שני, תזונה ומשקל נלמדות מההתנהגויות וההשקפות של האנשים הסובבים אותנו. זה יכול לכלול את המשפחה שלנו או פשוט את החברה והתרבות בה אנו חיים. 
לסיכום
ישנם המון גורמים המשפיעים על נחירות ונראה כי ה- DNA שלך הוא אחד מהם. חשוב לזכור שזו רק השפעה ולא גורם שלא ניתן להמנע ממנו או להתגבר עליו.אז אם אמא ואבא שלך מתחרים על ציון הנחירות הטוב ביותר (או הגרוע ביותר), אתה לא צריך לדאוג. אינך יכול לשלוט בגנים שלך, אך אתה יכול לשלוט בהרבה גורמים אחרים התורמים לנחירות שלך. נסה להבין את הטריגרים שלך לנחירות ואת הפתרונות שעובדים עבורך.